Böcek İlaçlama

Böcek ilaçlama

    Böceklerin yaşam alanlarına yuva yapması sonrasında insanların konforları ciddi anlamda kaçacaktır. Bu konuda çözüm üretme odaklı hareket etmeleri halinde böcek ilaçlama faaliyetlerine girmeleri durumu ortaya çıkacaktır. Profesyonel ve garantili hizmet seçeneğiyle bilinen böcek ilaçlama firmalarına yönelmek kesin sonuç verecektir. Genel olarak mevsim geçişlerinde ortaya çıkan böceklere en kesin çözüm ilaçlama olarak adlandırılacaktır. Hamam böcekleri, tahta kurusu, karınca, güve ve pire gibi böcek türlerinin sağlık açısından da sorun yaratabilecek potansiyele sahip olmasından dolayı ilaçlama faaliyetleri elzem bir durum olarak ifade edilecektir. Böcek türüne uygun ilaçlar kullanılarak, kısa süre içerisinde hepsinin devre dışı kalması sağlanacaktır.

    İlaçlama Türleri

Böcek ilaçlama seçenekleri içerisinde yapılacak olan ortama bağlı olarak farklı ilaç türleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda ilaç türleri böceklere göre de değişkenlik göstermektedir.

    Kokulu ilaçlama seçenekleri en tesirli yöntem olarak adlandırılmaktadır. Daha kalıcı olan bu yöntem sayesinde böceklerin meskenlere girmesine kesin engel olarak görülmektedir. Aynı zamanda da  bu bölgede bulunan böcekler için de öldürücü özelliğe sahiptir. Bu yüzden en fazla tercih edilen yöntem olarak bilinmektedir.

    Sağlık Bakanlığı tarafından tavsiye edilen ilaçlama türü ise kokusuz ilaçlama olarak adlandırılmaktadır. Bu ilaçlama türü dahilinde insanların ilaçlama işlemi yapılan ortamı terk etmek durumunda kalmayacaklardır. Böcek grupları için de etkili ve öldürücü olarak adlandırılan bir yöntem olarak ifade edilmektedir.

    Jel böcek ilaçlama yöntemi ise böcekleri zehirlemeye dayalı bir yöntemdir. İlaçlar böcekler tarafından besin olarak sayılacak ve tüketilecektir. Sonrasında da yuvasına gidecek olan böcekler burada öleceklerdir. Ölen böcekler diğerleri tarafından yendiğinde tüm haşerelerin ölümü gerçekleşmiş olacaktır. Bu yüzden oldukça etkili olan bir ilaçlama yöntemi olarak sayılabilmektedir.

    İlaçlanacak alanda evcil hayvan ya da küçük çocuk olması fare istasyonu yöntemine itmektedir. Bu yöntem hem böcekler hem de fareler için oldukça etkilidir. İlaçların etrafta bulunmaması ve tüketilmemesi adına bu yöntem tercih edilmektedir. En sade ve etkili yöntem olarak görülmekte ve kesin sonuç verdiği de bilinmektedir. Hayvanlara ve böceklere karşı kesin çözüm olarak adlandırılmaktadır.

Diğer Hizmetler

BİZE HEMEN ULAŞMAK İÇİN